Lipiec 19, 2016

Świat F1

Formuła 1 to jeden z najbardziej prestiżowych sportów motorowych świata. Najlepsi kierowcy globu rywalizują ze sobą na torach wyścigowych, aby na końcu jeden z nich uniósł szampana na podium w geście triumfu. W Polsce jest ona kojarzona z nikim innym jak z byłym już kierowcą F1 – Robertem Kubicą. Niestety po nieszczęśliwym wypadku na torze musiał zrezygnować z występów w tych prestiżowych zawodach, i spróbować swoich sił w czymś innym. Zawody w formule 1 przyciągają miliony fanów na całym świecie, zmagania kierowców są obserwowane w każdym zakątku globu. Najpopularniejszymi konstruktorami F1 są drużyny Ferrari oraz McLarena.

 

To właśnie między tymi dwoma zespołami rozgrywa się z reguły walka o tytuł mistrza świata, zarówno w konkursie indywidualnym kierowców, jak i drużynowym mistrzostwie konstruktorów. Aktualnie zaawansowanie technologiczne bolidów, w których kierowcy ścigają się na torach stoi na bardzo wysokim poziomie. Również przeszkolenie techniczne oraz zgranie zespołów pracujących przy torze. Średnia czasu wymiany opon podczas wyścigu to około 5-9 sekund.

Wszystko jest dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, aby osiągać jak najlepsze rezultaty. Wyścigi formuły 1 są również najbardziej dochodowym sportem motorowym na świecie. Duża część sponsorów wykłada ogromne sumy pieniędzy, aby zareklamować swoje firmy.

Dodaj komentarz