Wrzesień 5, 2016

Sezon na F1

Formuła 1 to zdecydowanie wizytówka sportów motorowych, taki ich absolutny top. Jest to sport bardzo medialny i taki, za którym stoją ogromne pieniądze. Niesamowite prędkości, ryk wysokooktanowych silników, opływowe kształty bolidów – to wszystko przyciąga do tej rywalizacji masę kibiców. Zmagania na torze są bardzo emocjonujące i ekscytujące. Biorą w nich udział zdecydowanie najlepsi kierowcy na całym świecie.

Muszą oni charakteryzować się nieziemskimi umiejętnościami, ale trzeba też przyznać, że ich wysiłek jest doceniany, bo zarabiają za swoją pracę krocie. To, co ich cechuje to umiejętność niezwykłej koncentracji, fenomenalny refleks i przede wszystkim bogata wyobraźnia, pozwalająca niejako przewidzieć z wyprzedzeniem wydarzenia na torze – nie znajdują się tam wszakże sami.

Oczywistym jest, że umiejętności kierowców to jedno, postawa całego zespołu i jakość bolidu to drugie. Nie wszystko zależy tu bowiem od kierowców, a odpowiednie przygotowanie bolidu przez zespół ma niebagatelne znaczenie. Spory wpływ podczas wyścigu ma też obrana taktyka, dobór odpowiedniego rodzaju opon, ilość zatankowanego paliwa, zjazdy do pit-stopów w odpowiednim momencie.

 

Sam bolid też musi być odpowiednio ustawiony i skonfigurowany, w czym pomagają kierowcy testowi. Cały coroczny cykl, czyli sezon na F1 rozpoczyna się w okolicach marca a kończy gdzieś w listopadzie. Jak więc widać, zimowa przerwa między wyścigami jest dość krótka i choć pozwala kibicom na chwilę wytchnienia, to jednocześnie nie daje im się zbytnio stęsknić za swoją pasją. Sport ten niesie za sobą ogromny ładunek adrenaliny, a adrenalina i sport zdecydowanie idą ze sobą w parze.

Dodaj komentarz